تبلیغات
. - برگزاری جلسات باشكوه قرآنی با حضور جوانان، از بركات انقلاب است


آیت الله مكارم: قرآن سه چیز را به جامعه عطا می كند.

آیت‌الله مكارم با بیان اینكه قرآن سه چیز را به جامعه عطا می‌كند، بیان كرد: اولین چیزی كه قرآن به ما می‌دهد امنیت و آرامش و صلح است زیرا بدون امنیت و آرامش هیچ اقدامی نمی‌توان انجام داد.
وی با بیان اینكه امنیت اولین قدم برای انجام هركاری در كشور است، عنوان كرد: قرآن فضای اتحاد و امنیت و همدلی در جامعه ایجاد می‌كند كه اولین ركن برای سعادت انسان و جامعه است.
این مرجع تقلید گستراندن نور علم و تقوا را دومین هدیه و عطای قرآن به جامعه دانست و تاكید كرد: قرآن با حاكم كردن علم و فضیلت، فساد اخلاقی را از جامعه می‌رهاند و جامعه را در صراط مستقیم قرار می‌دهد.
وی تأكید كرد: قرآن بعد از ایجاد امنیت و تقوا و علم، راه هدایت را به انسان نشان می‌دهد كه او را به بهشت سوق می‌دهد و سعادت دنیا و آخرت او را تضمین می‌كند.
آیت‌الله مكارم با بیان اینكه حضور جوانان در جلسات قرآنی بی‌حكمت نیست، بیان كرد: شما جوانان باید شكرگزار این نعمت باشید كه خداوند به شما توفیق انس با قرآن را داده است زیرا هیچ كار خداوند بدون حساب و كتاب نیست و از روی حكمت است.
وی با بیان اینكه قرائت و حفظ قرآن كار بسیار محترم و لازمی است، تصریح كرد: فهم قرآن و عمل به آن مراحل بعدی است كه در سایه آن جامعه قرآنی شود.
این مرجع تقلید بیان كرد: قرائت و حفظ، فهم و عمل كردن و در مرحله آخر نشر قرآن مراحل قرآنی شدن جامعه است.
وی با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) درباره قرآن گفت: امام رضا(ع) در این روایت ده فضیلت را برای قرآن برشمرده است.
وی ادامه داد: براساس این روایت قرآن ریسمان محكم الهی، عروة الوثقی، راه و روش عالی و نمونه، هدایت كننده به سمت بهشت، نجات دهنده از آتش، كلامی است كه هیچگاه كهنه نمی‌شود بلكه روز به روز نو می‌شود، تكرار قرآن موجب كوچك شدن آن نیست، قرآن برای یك زمان نیست و پیام جاودان خدا و شعاع وجودی او و ازلی و ابدی معرفی شده است.
آیت‌الله مكارم با اشاره به قرآن‌سوزی و پاره كردن آن از سوی برخی دشمنان بیان كرد: آنها به خیال خام خود تصور می‌كنند كه می‌توانند نور قرآن را خاموش كنند در حالی كه قرآن چیزی نیست كه آنان تصور می‌كنند بلكه قرآن حقیقت و محتوایی است كه در دل همه عاشقان آن قرار دارد و دشمنان هر قدر هم كه تلاش كنند تا آن را خاموش كنند خداوند نور آن را بیشتر خواهد تابانیدگفتار بزرگان در باره قرآن و عترت، 
ارسال توسط محمد رجب زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما چه قدر با مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج و برنامه های آن آشنایی دارید ؟

پیوند های روزانه
شهر مجازی قرآن كریم

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ