تبلیغات
. - اردیبهشت 91؛ زمان قطعی اعزام 750 فعال قرآنی به حج

 

 

 

 

اردیبهشت 91؛ زمان قطعی اعزام 750 فعال قرآنی به حج

 

گروه فعالیت‌های قرآنی: قائم ‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی از اعزام 750 نفر از فعالان قرآنی به سفر حج در اردیبهشت‌ماه سال 91 خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) درباره سهمیه اختصاص یافته به فعالان قرآنی برای سفر حج اظهار كرد: تمامی سهمیه اختصاص یافته به فعالان قرآنی برای سفر حج بر اساس قرعه‌كشی صورت می‌گیرد.

رئیس مركز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی كشور ادامه داد: ما در این راستا 7 عنوان اصلی تعیین كردیم كه عبارت است از خادمان قرآن كریم، فعالان قرآن كریم، قرآن‌آموزان برتر، كارشناسان قرآن و عترت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران موسسات قرآنی، حافظان و قاریان، نفرات برتر مسابقات قرآن اختصاص می‌باید.

وی افزود: تعداد واقعی استفاده كنندگان از این سهمیه نه تنها ده‌ها برابر، بلكه صدها برابر تعداد مشمولان این سهمیه است و ازاین جهت راهی جز قرعه‌كشی برای این موضوع نیست. به خود كارشناسان قرآن و عترت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سهمیه 30 نفره تعلق گرفته است.

حجت‌الاسلام محمدی درباره هزینه اعزام به سفر حج خاطرنشان كرد: فرآیند تعیین قرآن‌آموزان را نیز ما به عهده استان‌ها قرار دادیم و استان‌ها در یك فرآیند روشن این افراد را تعیین و قرعه‌كشی می‌كنند. این سفر رایگان نیست و ما فقط نسبت به حافظان كل قرآن كریم مبلغی را به عنوان كمك هزینه اعطا می‌كنیم.

وی بیان كرد: به عبارت دیگر برای همه مشمولان، امتیاز این سفر حج رایگان خواهد بود. درباره زمان‌های اعزام نیز باید گفت كه تلاش ما بر این است كه تا پایان سال جاری این اعزام‌ها صورت گیرد ولی در صورت عدم امكان اعزام تا پایان سال جاری، اردیبهشت ماه سال 91 زمان قطعی اعزام خواهد بود.

رئیس مركز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی كشور تصریح كرد: برنامه‌ریزی اینگونه است كه این فعالان قرآنی در قالب چند كاروان به سفر حج اعزام شوند و ما تلاش می‌كنیم تا حدود پنج یا شش كاروان 100 تا 150 نفره سازماندهی كنیم و اگر تعدادی هم می‌خواهند به صورت مستقل بروند مشكلی نخواهد بود.

وی عنوان كرد: این كاروان‌ها با یك برنامه‌ریزی تربیتی ویژه و خاص ساماندهی شده است كه بتوان نهایت بهره‌برداری را از فضای معنوی حج برد و این در تامین سخنرانان و مداحان رده بالای كشور خواهد بود و در طول سفر برنامه‌های قرآنی منسجم تدارك دیده شده است.

قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی در پایان ضمن تاكید بر برنامه‌های ویژه قرآنی در این سفر معنی گفت: در حقیقت این یك اردوی معنوی و زیارتی 15 روزه بسیار تاثیرگذار خواهد بود كه دست‌آوردهای آن مورد توجه است و نه صرف یك سفر حج مفرده.

خبر گزاری قرآن
اخبار، 
ارسال توسط محمد رجب زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما چه قدر با مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج و برنامه های آن آشنایی دارید ؟

پیوند های روزانه
شهر مجازی قرآن كریم

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ